1O co chodzi w Trelemele?
W Trelemele zakładasz stronę z własnym adresem. Zbierając na niej zdjęcia i tworząc wpisy dostajesz trelisy, które wymieniasz na różne dołączane do Twojej strony aplikacje. Możesz komentować strony innych, tworzyć grupy znajomych i prowadzić grupowe dyskusje.
2Jak się zarabia i co robi się z trelisami?
Trelisy to waluta w serwisie Trelemele. Zdobywasz ją tworząc swoją stronę i pracując w serwisie. Po każdym dniu, w którym ładujesz zdjęcia i umieszczasz wpisy, rozmawiasz na Forum lub dopisujesz Złote Myśli, dajemy Ci jednego trelisa. Trelisy możesz wymieniać na programy dołączane do Twojej strony oraz rzeczy znalezione na Wymianie. Dodatkowego trelisa dostaniesz za każdy dzień pierwszego miejsca Twojej Złotej Myśli.
3Co się dzieje z niekulturalnymi słowami?
Niefajne słowa zamieniamy w gwiazdki!
4Jak się odnaleźć w Trelemele?
Każda strona założona w serwisie Trelemele posiada indywidualny adres internetowy. Dostaniesz się na nią wpisując ten adres w przeglądarce.
Każda strona posiada swoje okienko w Wyszukiwarce. Stronę można blokować na dwa sposoby i kiedy chcesz. Odpowiednie ustawienia znajdziesz w panelu zarządzania, który aktywuje się na stronie po zalogowaniu. Jeżeli zdecydujesz się na blokadę strony, na Twoim okienku w trelemelowej Wyszukiwarce pojawi się kłódka.

5Co możesz, a czego nie.
1. Możesz komentować strony innych użytkowników. Twoje komentarze umieszczane są pod powiększonym zdjęciem lub wpisem i widoczne są dla zalogowanych oraz niezalogowanych. Każdy wystawiony komentarz posiada Twoją sygnaturę, która jest jednocześnie linkiem do Twojej strony.
2. Możesz usunąć każdy niechciany komentarz, który otrzymałeś na swojej stronie.
3. Możesz przesyłać każdy otrzymany komentarz na adres mailowy podany w trakcie rejestracji.
4. Możesz blokować możliwość wystawiania komentarzy na Twojej stronie.
5. Możesz prowadzić dyskusje w grupie znajomych na Grupofonie, wówczas wszystkie wpisy widoczne są tylko dla osób należących do danej grupy.
6. Możesz pisać teksty i zdobić swoje zdjęcia przy pomocy różnych graficznych elementów. Zdjęcia z zakomponowaną grafiką możesz wysyłać znajomym.
7. Nie możesz robić tych wszytskich rzeczy jeżeli nie jesteś zalogowany.